Poradnik kupowania Bitcoinow online

Poradnik kupowania Bitcoinów online – 2!

Kto może kupować Bitcoiny?

Bitcoiny to wirtualna waluta, którą może kupić online właściwie każdy użytkownik Internetu.

BCN

Jak korzystać z portalu, na którym można kupić Bitcoiny?

Aby kupować Bitcoiny online najlepiej zarejestrować się na wybranym portalu. Do rejestracji potrzebny jest zazwyczaj adres mailowy, na który wysyłany jest link rejestracyjny. Oczywiście na części portali można kupować Bitcoiny bez konieczności rejestrowania się, ale wtedy możemy nie mieć dostępu do historii naszych transakcji czy faktur za kupioną kryptowalutę.

Jak płacić za zakupione Bitcoiny?

Portale powinny oferować użytkownikom możliwość zakupienia Bitcoinów za pomocą karty kredytowej, tradycyjnych przelewów bankowych lub formularza szybkich płatności. Dzięki temu mamy gwarancję, że za zakup Bitcoinów zapłacimy dokładnie w taki sposób, w jaki zaplanowaliśmy.

Czy to ceny zakupu Bitcoinów doliczane są jakieś prowizje?

Oczywiście. Aktualny kurs kupna Bitcoinów online podany na danym portalu może okazać się niewystarczający. Część z portali informuje kupujących o ukrytych prowizjach na ostatnim etapie kupowania. Warto więc korzystać z usług portali, które prowizję mają wliczoną już w kwotę płatności.

Co powinienem zrobić z zakupionymi Bitcoinami?

Zakupione online Bitcoiny należy przechowywać w wirtualnym portfelu. Po udanej transakcji otrzymamy prywatny klucz, który należy zaimportować do danego wirtualnego portfela. Jeśli nie posiadamy porfela, w którym moglibyśmy przechowywać kupione Bitcoiny, upewnijmy się, czy portal, na którym je kupiliśmy, nie oferuje nam także własnej wersji wirtualnego portfela.  

Zapraszam do pierwszego poradnika:

Zakup Bitcoinów kartą kredytową!